play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Slajder Pilne

Szczepienia w weekend. Szansa w Raciborzu i Szczyrku

today12 czerwca 2021

Background

Weekend z szansą na szczepionkę. Mobilne punkty staną dziś w Szczyrku i Raciborzu a co oznacza, że zaszczepić można się choćby podczas wycieczki z rodziną lub znajomymi.

Mobilne punkty szczepień i weekendowe akcje mają zachęcić do szczepień tych niezdecydowanych. Od paru tygodni organizuje je Śląski Urząd Wojewódzki. Przykładowo, w majówkę możliwość zaszczepienia się była w Parku Śląskim., Dziś i jutro – kolejne miejscowości.

W Szczyrku i Raciborzu

Kolejne mobilne punkty szczepień, oferujące możliwość zaszczepienia jednodawkową szczepionką przeciw COVID-19, staną w ten weekend w naszym regionie. Tym razem bez wcześniejszego zapisu zaszczepić się będzie można w Szczyrku i Raciborzu. W obu punktach podawany będzie jednodawkowy preparat firmy Johnson and Johnson. – W zeszłym tygodniu szczepienia w mobilnych punktach w Myszkowie i Wiśle cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Mam nadzieję, że w ten weekend będzie ono jeszcze większe i wszystkie dawki zostaną wykorzystane. To bardzo ważne, żeby jak najwięcej osób przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19, bo tylko tak jesteśmy w stanie pokonać pandemię i wrócić do normalności – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Co trzeba mieć?

Na szczepienie w mobilnym punkcie nie trzeba się zapisywać – mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem. Wystarczy po prostu przyjść i okazać dowód osobisty potwierdzający tożsamość. To maksymalne uproszczenie procedur umożliwia przyjęcie szczepionki np. podczas spaceru czy innych weekendowych aktywności. – Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Apelujemy do samorządów, aby również zachęcały mieszkańców do szczepień i umożliwiały zaszczepienie się przy okazji organizowanych wydarzeń kulturalnych, koncertów czy pikników– dodaje wojewoda.

Mobilne punkty szczepień będą działać:

 • na parkingu przy Urzędzie Miasta w Szczyrku – 12 czerwca 2021 r. (sobota) – w godzinach 10.00 – 18.00,
 • na parkingu przy Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu (ul. Zamkowa 1):

  – 12 czerwca 2021 r. (sobota) – w godzinach 14.00 – 20.00,

  – 13 czerwca 2021 r. (niedziela) – w godzinach 13.00 – 18.00.

Chętni będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W Szczyrku przygotowano w sumie 300 dawek, a w Raciborzu – 500. Dodatkowo w Raciborzu będzie możliwość szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia szczepionką firmy Pfizer. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed szczepieniem pacjent przejdzie standardową kwalifikację. Mobilny punkt szczepień w Szczyrku jest organizowany przez szpital MSWiA w Katowicach we współpracy z Burmistrzem Miasta, a w Raciborzu – przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy współpracy ze Starostą Raciborskim.

(fot. Śląski Urząd Wojewódzki)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content