play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Piekary Śląskie: Pomagają durś i nie zwalniają tempa!

today18 października 2021

Background

Pomagają Durś od pięciu lat i nie zamierzają zwalniać tempa. Piekarskie stowarzyszenie Lecymy Durś po raz piąty zorganizowało bieg charytatywny na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

Pomaganie przez bieganie jest możliwe! Od piecu lat udowadnia to piekarskie stowarzyszenie Lecymy Durś, które włącza się w organizację przeróżnych akcji charytatywnych. Ich sztandarowym biegiem jest „Pomagamy Durś”. Wczoraj na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich odbyła się jego 5 edycja. Dochód z biegu zasili Warsztaty Terapii Zajęciowej.

-Bieg znaczy dla nas bardzo wiele, bo wspomoże remont naszej kotłowni. Już 15 lat funkcjonujemy, więc jej gruntowna modernizacja jest niezbędna. Dziękuję każdej osobie, która wzięła udział w zawodach – mówi  Beata Szostak, zastępca kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

Dzięki tegorocznemu biegowi „Pomagamy Durś” udało się zebrać około 10 tysięcy złotych. W sumie stowarzyszenie Lecymy Durś przekazało piekarskim WTZ-om już ponad 50 tysięcy. Wczorajsze akcja charytatywna była również okazją do uhonorowania najstarszego piekarskiego biegacza Emanuela Trefona. 80 latek przez wiele lat, na przeróżnych  zawodach biegowych z sukcesami reprezentował Piekary Śląskie.

Fot: UM Piekary Śląskie, Marcin Strzelecki

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content