play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Slajder Pilne

5 osób zatruło się czadem w Świętochłowicach. Trwa akcja strażaków

today3 lutego 2021

Background

5 osób zatruło się czadem w Świętochłowicach. Ulotnił się w budynku wielorodzinnym przy ulicy Świętokrzyskiej.  Trwa akcja strażaków.

Jak przekazują strażacy tlenek węgla  ulotnił się w budynku wielorodzinnym przy ul. Świętokrzyskiej w Świętochłowicach. Podtrutych czadem zostało 5 osób.  Wśród nich było 3 dzieci. Wszyscy trafili do szpitala. Ewakuowano także 3 osoby z mieszkania poniżej. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że prawdopodobną przyczyną wycieku gazu była nieszczelność w przepływowym podgrzewaczu wody w łazience.

Tylko od  1 października  2020r. do 2 lutego 2021r. Państwowa Straż Pożarna w województwie śląskim odnotowała 1142 zdarzenia, w tym 636 pożarów w budynkach mieszkalnych, związanych z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń i instalacji grzewczych. W 190 przypadkach, w mieszkaniach zadziałał czujnik tlenku węgla. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 281 osób w tym 83 dzieci.  Najwięcej tego typu zdarzeń odnotowano w powiecie bielskim, Bielsku-Białej, powiecie częstochowskim, Częstochowie i Bytomiu.

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content