play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

50 dzieci objętych kwarantanną. Opiekował się nimi syn zarażonego koronawirusem z Raciborza

today10 marca 2020

Background

50 dzieci objętych kwarantanną w ośrodku wypoczynkowym w Dźwirzynie. 10-latkami, którzy wyjechali na obóz piłkarski opiekował się syn zarażonego koronawirusem mężczyzny z Raciborza.

Chłopcami opiekował się syn zarażonego koronawirusem mężczyzny 

Grupa 50 chłopców w wieku 10 lat została objęta kwarantanną, po tym jak okazało się, że opiekował się nimi syn zarażonego koronawirusem mężczyzny z Raciborza. Chłopcy przyjechali do ośrodka Rybitwa w Dźwirzynie na obóz piłkarski. Ich kwarantanna ma potrwać do 18 marca. Do tego czasu nikt nie może zarówno opuścić budynku, jak i odwiedzić mieszkające tam osoby. Żywność jest regularnie dostarczana, a dzieciom zapewniono zajęcia i rozrywkę na czas kwarantanny.

Mężczyzna czeka na wynik testów na obecność wirusa

Opiekun chłopców trafił do szpitala w Koszalinie, gdzie czeka teraz na wyniki testów na obecność koronawirusa. Mężczyzna miał mieć kontakt ze swoim ojcem, który leży w szpitalu ze stwierdzoną chorobą COVID-19. Obawy mogą być słuszne, ponieważ mężczyzna wyjechał na obóz w sobotę, natomiast jego ojciec już w niedzielę trafił do szpitala, a w poniedziałek stwierdzono u niego koronawirusa.

Przypominamy, że obecnie w Polsce 18 osób jest zarażonych koronawirusem, a rząd w obawie przed epidemia odwołuje wszystkie imprezy masowe w kraju.

 

/zdjęcie poglądowe

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content