play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

500 litrów krwi trafiło do szpitali. To dzięki górnikom

today20 stycznia 2021

Background

Ponad 500 litrów krwi – trafiło do śląskich i małopolskich szpitali. Tauron podsumowuje ubiegłoroczne akcje krwiodawstwa.

Pracownicy kopalni należących do Tauronu, w ubiegłym roku, wzięli udział w 19 zbiórkach krwi. Zebrali w ten sposób ponad 500 litrów krwi.

Ministerstwo Zdrowia i Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa regularnie apelują o oddawanie krwi. Szczególnie cenne w ostatnim czasie jest osocze ozdrowieńców po przejściu zakażenia koronawirusem, które jest wykorzystywane w leczeniu pacjentów chorych na COVID19. Na te apele odpowiedzieli górnicy pracujących w spółce Tauron. Organizują akcje krwiodawstwa dla górników i wszystkich chętnych – każdy kto chce udzielić wsparcia i oddać krew może to zrobić w Klubach Honorowych Dawców Krwi działających przy kopalniach TAURON Wydobycie.

Organizatorzy akcji krwiodawstwa w kopalniach – Robert Dura z ZG Brzeszcze i Czesław Toporek z ZG Janina – podkreślają, że oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Stosowany jest wyłącznie sprzęt jednorazowego użytku, wszyscy wyposażeni są w środki ochrony osobistej i zachowują niezbędny dystans.

– Kilkaset litrów krwi, przekazanych przez górników placówkom medycznym, to wyraz ich realnego zaangażowania w pomoc mieszkańcom regionów, w których sami żyją i pracują – mówi Daniel Iwan rzecznik prasowy Spółki. 

Na ten rok zakład zaplanował 20 kolejnych zbiórek krwi. Najbliższa już z początkiem lutego

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content