play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Praca

500 nowych miejsc pracy w fabryce Toyoty. Nie tylko dla mieszkańców Dolnego Śląska

today21 stycznia 2020

Background

W ciągu najbliższych 2 lat fabryka Toyoty w Wałbrzychu będzie wdrażać trzy nowe projekty związane z technologią hybrydową. W związku z tym w bieżącym roku planowane jest rozpoczęcie masowej rekrutacji ponad 500 nowych pracowników.

Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach pozyskały w ostatnim czasie aż sześć projektów związanych z technologią hybrydową o łącznej wartości ponad 2 mld złotych. Trzy z nich dotyczą przyszłych planów fabryki Toyoty w Wałbrzychu. W 2021 r. zakład uruchomi dwie linie elektrycznej przekładni hybrydowej (e-CVT), a rok później silnika o pojemności 1.5 l, tworzących razem elektryczny zespół hybrydowy. Napęd ten będzie montowany m.in. w nowej generacji Toyoty Yaris, która w br. zadebiutuje na europejskim rynku. Od stycznia fabrykami kieruje Dariusz Mikołajczak – pierwszy Polak na stanowisku prezesa w fabrykach Toyoty.

W związku z nowymi projektami od jesieni ub.r. Toyota prowadzi rekrutację do działu utrzymania ruchu osób z doświadczeniem jako automatycy, mechatronicy, elektrycy. To praca przeznaczona dla osób z minimum zawodowym wykształceniem i doświadczeniem. Kandydat do działu utrzymania ruchu powinien potrafić czytać rysunek techniczny oraz schematy elektryczne, znać zagadnienia z wybranego obszaru: programowanie CNC, elektryka, pneumatyka, mechanika i pokrewne. Część stanowisk przeznaczonych jest dla osób bezpośrednio po szkole technicznej, którzy mają wysoką wiedzę teoretyczną, ale brakuje im praktyki. Praca odbywa się w systemie 12-godzinnym co oznacza, że pracownik pracuje mniejszą liczbę dni w tygodniu niż w systemie 8-godzinnym.

W przypadku pracowników produkcyjnych rekrutacja ruszy w drugiej połowie bieżącego roku i potrwa około dwóch lat. Toyota będzie szukać osób na wszystkie obszary produkcyjne czyli linie kuźni, odlewni, obróbkę mechaniczną, montaż oraz logistykę wewnętrzną. Oferta skierowana będzie dla osób z wykształceniem zawodowym lub średnim oraz predyspozycjami do pracy w danym obszarze.

Predyspozycje do pracy w Toyocie weryfikowane są podczas dnia rekrutacyjnego. Najważniejsze są zdolności manualne oraz chęć do rozwoju. W naszym centrum szkoleniowym uczymy nowych umiejętności i zawodu, podkreśla Magdalena Kaczmarek, manager działu kadr w Toyocie.

Osoby zainteresowane pracą w fabryce, mogą śledzić bieżące oferty pracy, publikowane na dedykowanej stronie http://kierunektoyota.pl

źródło/foto: Toyota

 

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content