play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

500 złotych od każdego kapłana. Jałmużna postna na respiratory i środki medyczne

today2 kwietnia 2020

Background

500 złotych od każdego kapłana. Jałmużna postna na respiratory i środki medyczne. Specjalne zarządzenie w sprawie zarządu dobrami doczesnymi w związku ze stanem epidemii wystosował do kapłanów archidiecezji katowickiej abp Wiktor Skworc. Duchownych prosi o jałmużnę postną na doposażenie szpitali. Zgodnie z tradycją – podczas Mszy Krzyżma Świętego, która odbywa się w Wielki Czwartek w katowickiej katedrze, duchowieństwo archidiecezji katowickiej składa ofiary na konkretny cel. Tym celem w tym roku ma  być wsparcie na rzecz szpitali walczących z epidemią koronawirusa. Prośba biskupa obejmuje całe duchowieństwo: proboszczów, administratorów parafii, katechetów, wikariuszy, pracowników naukowych, emerytów, za wyjątkiem misjonarzy i chorych księży. 

Zarządzenie metropolity katowickiego arcybiskupa Skworca przypomina o tym, że zgodnie z tradycją – podczas Mszy Krzyżma Świętego – duchowieństwo archidiecezji katowickiej składa ofiary na konkretny cel. – W tym roku pragniemy włączyć się w trwającą walkę z epidemią materialnie, poprzez złożenie ofiary na zakup respiratorów bądź środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach) i Szpitala św. Józefa w Mikołowie – pisze metropolita katowicki. I dodaje: „serdecznie proszę wszystkich kapłanów archidiecezji (proboszczów, administratorów, katechetów, wikariuszy, rezydentów, pracowników naukowych, emerytów – z wyłączeniem kapłanów chorych i misjonarzy, o złożenie jałmużny postnej w minimalnej wysokości 500 złotych.

Do ofiar na rzecz zakupu respiratorów można również zaprosić wiernych archidiecezji za pośrednictwem stron internetowych.

źródło: biuro prasowe archidiezcjakatowicka.pl

fot.pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content