play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

54 kolejne przypadki koronawirusa w naszym województwie

today13 maja 2020

Background

Ministerstwo Zdrowia podało informacje o kolejnych 142. przypadkach koronawirusa w naszym kraju. 54 z nich to osoby ze Śląska. Niestety zmarło kolejnych 15 osób. Liczba wszystkich zarażonych w naszym kraju od początku epidemii to 17 204.

Poniżej szczegółowy komunikat z naszego województwa.

Kolejni mieszkańcy ulegli zakażeniu Covid-19: 4 mieszkańców Tychów (3 kobiety: 2 młode i starsza oraz mężczyzna w sile wieku), 10 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 56, najmłodszy 24 lata), 3 mieszkańców Katowic (2 młode kobiety i mężczyzna w średnim wieku), mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, starszy mieszkaniec Sosnowca, 2 mieszkańców powiatu bielskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkaniec Rybnika w średnim wieku, 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 kobiety: starsza i młoda oraz młody mężczyzna), mieszkanka powiatu gliwickiego w sile wieku, mieszkaniec Żor w średnim wieku, 2 mieszkańców Piekar Śląskich (młody mężczyzna i kobieta), mieszkaniec Zabrza w średnim wieku, młoda mieszkanka Gliwic, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej w sile wieku, starsza mieszkanka powiatu lublinieckiego, 2 mieszkańców Bytomia (dziecko i nastolatek), młody mieszkaniec Tarnowskich Gór oraz 18 pracowników KWK Sośnica.

60 kolejnych osób wyzdrowiało. 4 spośród nich wymagało leczenia w szpitalu pod specjalistyczną opieką medyczną. Pozostali mieszkańcy w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych. Najmłodszy wyleczony ma 3 lata i mieszka w Zabrzu, najstarszy 97 lat – to mieszkanka Bytomia. Łącznie mamy już 995 wyleczonych w Śląskiem.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content