play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Nowa strefa Energylandii na 7. urodziny parku. To 10 nowych atrakcji!

today15 lipca 2021

Background

14 lipca Energylandia obchodziła, aż dwie huczne imprezy – 7 urodziny Parku oraz otwarcie nowej, już szóstej, strefy Aqualantis. Nowa strefa zachwyca nie tylko pokaźnymi rozmiarami , ale i wodnym klimatem.

Do największych skarbów Aqualantis z pewnością wlicza się flagowy roller coaster strefy – Abyssus. 7 tonowa maszyna, osiągająca ponad 38 metrów wysokości zabrała chętnych odwiedzających w podróż po morskich przestworzach z prędkością do 100 km/h. Abyssus to choć niezwykle imponujący Double Launch Coaster, gdyż składa się, z aż 90500 części, nie jest jedyną atrakcją ukrytą w głębinach tej wodnej krainy. Równie ogromnym zainteresowaniem cieszył się tak zwany boomerang, czyli roller coaster Ekipa Light Explorers. W 7 urodziny Energylandii nie zabrakło atrakcji, niespodzianek i niezwykłych emocji związanych z kolejnym rokiem działania Parku.

Otwarcie 6 strefy Energylandii to nic innego, jak zwiększenie miejsca do zabawy, i to o pokaźną ilość, bo aż 6 hektarów. Teraz Park Rozrywki w Zatorze ma, aż 43 hektary powierzchni. Nowa strefa to również nowe atrakcje, choć tych w Energylandii z pewnością nie brakuje, teraz odwiedzający goście mają do dyspozycji o 10 atrakcji więcej, czyli w sumie 105. Wśród nich znajdują się, aż 3 roller coastery, a w całym Parku ich liczba wynosi teraz, aż 18! Abyssus spodoba się miłośnikom ekstremalnych przejazdów, a Ekipa Light Explorers to gratka dla fanów rodzinnego spędzania czasu. Park nie zapomniał o najmłodszych gościach i w Aqualantis pojawiły się również atrakcje dla dzieci od 2 roku życia, aktualnie Eneryglandia dysponuje 23 takimi obiektami.

Aqualantis jako miejsce zabawy posiada również lokacje do wypoczynku i zregenerowania sił. Nowa strefa posiada 8 nowych punktów gastronomicznych. Nie zapominając o pamiątkach i niezbędnych artykułach Park umieścił w nowej strefie 3 dedykowane sklepy, zwiększając ich ogólną ilość do 25. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pierwszy stacjonarny sklep, w którym można dostać wybraną kolekcję „Ekipa to nosi”. Goście mogą w nim kupić unikalne T-shirty, bluzy, kubki i inne gadżety stworzone przez znanych YouTuberów. To jednak nie koniec współpracy z Ekipą! Na stronie https://ekipa.energylandia.pl/ można kupić kolekcjonerski Coaster Box Ekipy i Energylandii zawierający limitowaną zawartość osadzaną w klimacie Aqualantis.

Otwarcie strefy Aqualantis przypadające w 7 urodziny Energylandii było z pewnością wydarzeniem sezonu 2021. Imponująca już powierzchnia Parku została znacznie powiększona i wzbogacona o całkowicie nowe atrakcje. Abyssus i Ekipa Light Explorers zasiliły pokaźną liczbę roller casterów. Abyssus nie tylko idealnie pasuje do klimatu strefy, ale również zachwyca innowacyjnością i rozwiązaniami, które nie były wykorzystane do tej pory, na żadnej innej maszynie w Polsce. W strefie Aqualantis znalazły się również miejsca do wypoczynku, jak i atrakcje skierowane do osób o mniej ekstremalnych wymaganiach, jak karuzele, zjeżdżalnie (teraz jest ich już 23 na terenie całego Parku). Energylandia i najnowsza strefa Aqualantis gwarantuje najwyższy poziom zabawy dla wszystkich gości!

Energylandia nie próżnuje i już organizuje kolejne wydarzenie! Przez całe wakacje, co sobotę odbywać się będzie widowisko Magic Night. Pierwsza impreza startuje, już od 17 lipca i będzie trwać, od rana aż do 23:00!

źródło: Energylandia / artykuł we współpracy z partnerem

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content