play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

603 nowych przypadków zakażenia covid- 19 w Polsce

today12 września 2020

Background

Rośnie z dnia na dzień. 603 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w nowym raporcie ministerstwa zdrowia. Siedemdziesięciu dwóch zakażonych to mieszkańcy Ślaska.

Z optymizmu z początku tygodnia – gdy było nieco ponad trzysta przypadków – niewiele już zostało. Sześćset trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w nowym raporcie ministerstwa zdrowia.

Nowi zakażeni też na Śląsku

Śląsk w tym zestawieniu to siedemdziesięciu dwóch zakażonych. Więcej osób zachorowało ww Małopolsce i województwie pomorskim.

Więcej ofiar choroby

Rośnie też liczba osób, które przegrały walkę z chorobą. To trzynastu kolejnych zmarłych. Wśród nich, dwie starsze osoby, które ostatnio przebywały w szpitalu jednoimiennym w Gliwicach.
Od początku epidemii zakaziło się siedemdziesiąt trzy tysiące sześćset pięćdziesiąt osób. Blisko sześćdziesiąt tysięcy wyzdrowiało.

Nowa epidemiczna mapa

Dziś w życie weszła też nowa mapa zakażeń. Co pozytywne, nie ma na niej czerwonych gmin. Ograniczenia dotyczą tylko rejonu Podhala i Limanowej w Małopolsce i wielkopolskiego Gostynia. Śląskie gminy – na zielono.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content