play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

64. nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Kolejne 5. w woj. śląskim!

today22 marca 2020

Background

64. nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Kolejne 5. w woj. śląskim! – to kolejne dane udostępnione przez Ministerstwo Zdrowia. Na tę chwilę w Polsce stwierdzono już 627 przypadków koronawirusa, z czego 7 osób zmarło.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, mamy 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z województwa mazowieckiego, 15 osób z województwa łódzkiego, 10 osób z województwa dolnośląskiego, 6 osób z województwa wielkopolskiego, 5 osób z województwa śląskiego, 4 osób z województwa małopolskiego, 2 osób z województwa lubuskiego oraz po 1 osobie z województw lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 627 osób. Tylko w województwie śląskim już 66 osób choruje na COVID-19. Z powodu choroby zmarło już 7 osób.

Szczegółowe informacje dotyczące zakażeń w województwie śląskim:

  • W szpitalu zakaźnym w Tychach przebywają kobieta oraz mężczyzna w sile wieku i w stanie zdrowia, który można określić jako średni. Byli w Austrii i po powrocie, zgodnie z procedurami, znajdowali się w kwarantannie domowej. Jednak gdy wystąpiły wyraźne objawy zakażenia koronawirusem, konieczna była konsultacja z lekarzem chorób zakaźnych, który zdecydował o hospitalizacji obojga. Powiatowy inspektorat sanitarny z Gliwic zdecydował o nałożeniu kwarantanny na osoby, z którymi mieszkańcy mieli kontakt.
  • W izolacji domowej przebywa kobieta w sile wieku, która prawdopodobnie zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Kobieta jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Częstochowie.
  • W cieszyńskim szpitalu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowana jest z kolei jedna z mieszkanek powiatu w sile wieku. Kobieta jest w dobrym stanie, a źródłem zakażenia wirusem była osoba z najbliższego otoczenia.
  • Jako średni określają z kolei lekarze stan zdrowia kobiety w sile wieku, która z objawami koronawirusa trafiła na oddział zakaźny chorzowskiego szpitala. Mieszkanka zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Służby sanitarne z Chorzowa ustalają wszystkie osoby, z którymi kobieta miała kontakt.

Obecnie 93 osoby, u których stwierdzono lub podejrzewa się zakażenie koronawirusem, przebywają w szpitalach, w kwarantannie pozostaje 2470 osób, a pod nadzorem powiatowych sanepidów – 7359 osób.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content