play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

7-osobowa rodzina z Kazachstanu zamieszka w Katowicach. Pomogło jej miasto

today4 lutego 2021

Background

Miasto nie tylko pomogło sprowadzić ich do kraju, ale udostępniło im lokal mieszkalny. Do Katowic przyjechała siedmioosobowa rodzina z Kazachstanu, która zamieszka w stolicy województwa śląskiego w ramach repatriacji.

Rodzina przyjechała do Katowic w ramach repatriacji. Miasto udostępniło im lokal z zasobów miejskich, który znajduje się Śródmieściu i ma powierzchnię 104,7 m. kw. W styczniu zakończył się remont generalny prowadzony przez katowicki KZGM.

– Ze starego mieszkania zostały praktycznie tylko ściany, bo cała reszta została wyremontowana, albo całkowicie wymieniona. Wierzymy w to, że Katowice będą dla nich przyjaznym miejscem, w którym szybko i łatwo się odnajdą oraz rozpoczną nowe, lepsze życie – mówi reporterowi Radia Piekary Michał Łyczak, rzecznik katowickiego magistratu.

Rodzinie przydzielony został pracownik socjalny, który ma pomóc m.in. przy załatwianiu wszelkich formalności, tłumaczeniem dokumentów, zapisaniem małoletnich dzieci do szkół czy zapisaniem członków rodziny do przychodni lekarskiej.

– Na pewno pomożemy im skorzystać z programów, które funkcjonują w mieście i na pewno pomożemy też wyrobić Katowicką Kartę Mieszkańca – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary rzecznik Michał Łyczak.

Repatrianci z Kazachstanu mogą też liczyć na wsparcie w postaci zasiłku na zakup żywności oraz pokrycia kosztów transportu. W dalszych dniach rodzina może liczyć na kolejne wsparcie.

Źródło: Biuro Prasowe UM Katowice.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content