play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

74 kolejnych górników zakażonych. 188 nowych przypadków na Śląsku

today16 czerwca 2020

Background

188 kolejnych zakażonych koronawirusem w województwie Śląskim. Wczorajsze dane nie pozostawiają wątpliwości – groźny wirus ciągle aktywny w naszym regionie. Znów najwięcej zakażonych to górnicy.

Kolejni zakażeni koronawirusem w województwie Śląskim. Wczorajszy raport przynosi 188 nowych przypadków. Najwięcej – znów wśród pracowników kopalń. Zakaziło się 74 górników.

Siedmiolatek wśród zakażonych

Nowy raport przygotowany przez Śląski Urząd Wojewódzki mówi wprost – nie ma w zasadzie rejonu województwa, w których nie byłoby nowych przypadków zakażenia. Wśród nich – siedmiolatka z powiatu wodzisławskiego. Oprócz niej, zakaziło się też dwudziestu dziewięciu kolejnych z tego powiatu, siedem osób z okolic Wodzisławia Śląskiego, dwie starsze mieszkanki Chorzowa. Wśród zakażonych są także mieszkańcy Katowic, Raciborza, Siemianowic Śląskich, Gliwic, Rudy Śląskiej i Zabrza oraz Chorzowa i Zawiercia.

Kolejni ozdrowieńcy

102 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko 3 z nich wymagało leczenia szpitalnego, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy ozdrowieniec ma 91 lat i mieszka w powiecie bielskim, najmłodsi ozdrowieńcy mają rok i mieszkają w Rybniku. Obecnie mamy już 3012 mieszkańców, którzy wyzdrowieli z Covid-19.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content