play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Piekary Śląskie: Wizyta Prezydenta RP. Przemówienia w Parku Wolności

today23 listopada 2016

Background

Niemal trzy godziny trwała wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Piekarach Śląskich. Prezydent rozpoczął wizytę od złożenia hołdu powstańcom śląskim pod Kopcem Wyzwolenia.Spod Kopca prezydent udał się do Bazyliki na krótką modlitwę, a stamtąd pojechał do Urzędu Miasta.

Po godzinie 16 prezydent pojawił się w Parku Wolności, gdzie czekały na niego setki mieszkańców. Właśnie tam piekarzanie mieli niepowtarzalną okazję, by zamienić z prezydentem choć kilka zdań i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wcześniej jednak prezydent Piekar Ślaskich Sława Umińska – Duraj i prezydent Andrzej Duda wygłosili przemówienia.

Z ogromną radością witam Pana Prezydenta na Piekarskiej Ziemi, w Piekarach Śląskich – duchowej stolicy Górnego Śląska. To zaszczyt gościć osobę sprawującą najwyższy urząd w państwie. Dumą napawa fakt, że Prezydent Polski wybrał nasze miasto jako cel wizyty. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Może nie jesteśmy dużym miastem, ale bardzo gościnnym, o czym świadczy frekwencja i entuzjazm, z jakim mieszkańcy przyjęli Pana Prezydenta – tymi słowami prezydent Piekar powitała wyjątkowego gościa.

Prezydent Andrzej Duda witając mieszkańców przyznał, że czuje radość z powodu odwiedzenia dwóch ważnych miejsc nie tylko dla Piekar, Śląska, ale dla Polski – Sanktuarium Maryjnego oraz Kopca Wyzwolenia. – Te punkty mają w sobie taką magiczną moc duchowego promieniowania nie tylko na Śląsk, ale także na całą Polskę, bo to właśnie tutaj – w Piekarach w czasie dwóch powstań śląskich trwały walki. Miasto było zdobywane przez powstańców po to, by w 1921 roku w sposób absolutnie zdecydowany Państwa przodkowie opowiedzieli się za Polską – zwrócił się prezydent Andrzej Duda do zebranych mieszkańców Piekar Śląskich.

Posłuchaj przemówień prezydent Piekar Ślaskich Sławy Umińskiej – Duraj i prezydenta Andrzeja Dudy.

  • cover play_arrow

    Piekary Śląskie: Wizyta Prezydenta RP. Przemówienia w Parku Wolności Marcin Hirnyk

 

 

 

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content