play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

89-latek z Bytomia na grzybach. Był wyziębiony i zdezorientowany

today22 września 2021

Background

Przez cztery godziny policjanci szukali seniora z Bytomia, który wybrał się na grzyby. Na szczęście starszy mężczyzna został odnaleziony pod lasem w Krupskim Młynie. Natrafił na niego pracownik ochrony jednej z firm, który był zaniepokojony szczekaniem psa. 89-latek był wyziębiony i zdezorientowany, ale nie doznał żadnych obrażeń i wrócił do domu.

Wczoraj, tuż przed północą, dyżurny bytomskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu starszego mężczyzny. Jego zaniepokojona żona poinformowała, że 89-latek rano, około godziny 10:00, wyszedł z domu, mówiąc, że wybiera się na grzyby. Mężczyzna nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego i nie powiedział, do którego lasu się wybiera.

Mundurowi ustalili, że wcześniej odwiedzał lasy w okolicy Krupskiego Młyna. Po dokonaniu sprawdzeń w bytomskich szpitalach, w izbie wytrzeźwień, okolic dworca autobusowego, kolejowego i przystanków, policjanci udali się również w tereny leśne okolic Krupskiego Młyna. Do poszukiwań włączyli się również mundurowi z Tarnowskich Gór i Lublińca. O zaginięciu została powiadomiona także Służba Ochrony Kolei, której funkcjonariusze sprawdzali okolice szlaków kolejowych.

Przed czwartą rano pracownik ochrony, pilnujący zakładu w Krupskim Młynie, zaniepokojony szczekaniem psa postanowił sprawdzić teren przylegający do firmy. Z krzaków przy lesie usłyszał wołanie o pomoc, wtedy też zobaczył starszego mężczyznę. Jak się później okazało, był to zaginiony senior z Bytomia. Starszy mężczyzna był wyziębiony i zdezorientowany, ale na szczęście nie doznał żadnych obrażeń i szczęśliwie powrócił do domu.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content