play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

A4 Katowice-Kraków: Weekendowe utrudnienia dla kierowców

today13 listopada 2020

Background

W sobotę i niedzielę 14-15 listopada br. na autostradzie A4 Katowice-Kraków odbędzie się montaż bramownicy w rejonie placu poboru opłat w Balicach. Na bramkach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, wyłączająca z obsługi kierowców część pasów.

W ramach czasowej organizacji ruchu, od godziny 21.00 14 listopada br. wyłączone z ruchu zostaną: lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat (PPO) w Balicach (km 399) oraz 7 pasów na PPO w kierunku Krakowa. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – linie nr 16 i nr 17.Dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w kierunku Katowic – nr 8 i 9. Montaż bramownicy nad drogą rozpocznie się około godziny 2:40, w niedzielę 15 listopada br.W tym czasie ruch na PPO Balice na jezdni w stronę Krakowa zostanie całkowicie wstrzymany na maksymalnie 30 minut. Po zakończeniu montażu dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 16 i nr 17.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu będzie miało miejsce w niedzielę, 15 listopada, między godziną 4.00 a 5.00.
Po zamontowaniu bramownic nad placem poboru opłat w Mysłowicach przystępujemy do realizacji tego samego zadania w Balicach. Również tym razem dopilnujemy, by prace przebiegły sprawnie. Prosimy kierowców o planowanie podroży z uwzględnieniem zapowiadanego wstrzymania ruchu na bramkach w Balicach, a także o szczególną ostrożność przy dojeździe do placu poboru – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM S.A. – Na zamontowanych bramownicach planujemy zainstalować oznakowania zmiennej treści – dodaje.

Źródło: SAM S.A.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content