play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Aby zatrzeć ślady kradzieży upozorował swoje porwanie

today8 maja 2020

Background

Aby zatrzeć ślady kradzieży upozorował swoje porwanie. To historia z województwa śląskiego, gdzie 47-latek sfingował napad na salon z automatami do nielegalnych gier hazardowych, w którym pracował. W rzeczywistości zatrzymany okradał swojego pracodawcę i wymyślił uprowadzenie, by odsunąć od siebie podejrzenia.

W poniedziałek kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej otrzymali zgłoszenie o rzekomym porwaniu, do którego miało dojść w nocy, w powiecie będzińskim, przed całodobowym salonem z grami zręcznościowymi. Poinformowano wtedy o napadzie na lokal i uprowadzeniu pracującego tam mężczyzny. Jak się później okazało, zgłaszającym był sam 47-latek.

Sprawa od samego początku wydawała się śledczym podejrzana. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że 47-latek był poszukiwany w związku z niepowrotem z przepustki do zakładu karnego, gdzie odbywał karę, a także, że okradł swojego pracodawcę. Funkcjonariusze połączyli siły z policjantami z katowickiego CBŚP oraz będzińską policją. Po siłowym wejściu do jednego z sosnowieckich mieszkań, w środku zastali 47-latka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie resztę swojej kary.

Zatrzymany mężczyzna, aby uwiarygodnić swoje porwanie, zdemolował pomieszczenie, w którym pracował i zniszczył jeden z automatów do gier. Policjanci, mając podejrzenie, że maszyny mogą być nielegalne, o wszystkim powiadomili funkcjonariuszy izby celno-skarbowej, którzy przejęli sprzęt.

Materiały w tej sprawie zostały już przesłane do prokuratury, gdzie zapadnie decyzja o zarzutach, jakie usłyszy zatrzymany.

Na filmie przedstawiono zapis monitoringu ze stacji paliw, gdzie rzekomo uprowadzony mężczyzna robił zakupy, natomast ścieżka dźwiękowa prezentuje nagranie zgłoszenia uprowadzenia, ktorego nie było.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content