play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rybnik

Adam Fudali nie żyje. Były prezydent Rybnika miał 67 lat

today25 września 2018

Background

Zmarł Adam Fudali. Prezydent Rybnika w latach 1998-2014 odszedł po ciężkiej chorobie, dożywszy 67 lat. Ze światem pożegnał się godnie, otoczony przez rodzinę i znajomych – podał jeden z miejskich radnych, prywatnie przyjaciel zmarłego. 

Adam Fudali był prezydentem Rybnika w latach 1998-2014. Jego osiągnięcia dla rozwoju miasta docenił w wydanym przez siebie komunikacie Piotr Kuczera. Podkreślił, że były prezydent podjął w czasie swojej działalności wiele ważnych decyzji, które przyczyniły się do rozwoju miasta.

Adam Fudali po tym, jak przestał piastować stanowisko prezydenta, został Przewodniczącym Rady Miasta Rybnik, później sprawował mandat radnego.

Ukończył Technikum Mechaniczne w Rybniku, przez lata był przedsiębiorcą. W okresie od 1990 do 1994 roku był radnym i przewodniczącym jednej z miejskich komisji. Jego działania w samorządzie lokalnym docenione zostały przez różne środowiska, dlatego otrzymał nagrodę w ramach konkursu „Lider Samorządu 2014”. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go w 2010 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content