play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Afgańczycy na pace. Zostali zatrzymani w Tychach

today24 listopada 2020

Background

Wjechali do Polski ukryci w naczepie tira. Straż Graniczna w Tychach zatrzymała trzech Afgańczyków. Pojazdem kierował obywatel Turcji. To już kolejne takie zatrzymanie w przeciągu miesiąca.

Chcieli dostać się do lepszego świata. Trzech obywateli Afganistanu zatrzymali funkcjonariusze Śląskiej Straży Granicznej. Wpadli w Tychach.

Kierowca nic nie wiedział

Pojazdem kierował obywatel Turcji. Zeznał, że nie był świadomy że wiezie ludzi na pace. W pojeździe przewoził części samochodowe. Do zatrzymania doszło 20 listopada, informuje straż graniczna.

Chcieli dostać się do Europy Zachodniej

Zatrzymani mężczyźni nie mieli przy sobie dokumentów. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej w toku prowadzonych czynności ustalili, że mężczyźni to obywatele Afganistanu, a celem ich podróży była Europa Zachodnia.

Jeden z nich usłyszał już zarzut przekroczenia granicy z Republiki Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Do czasu zakończenia postępowań wszyscy przebywać będą w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, gdzie w stosunku do pozostałych dwóch mężczyzn prowadzone będą dalsze czynności wyjaśniające okoliczności ich nielegalnego przekroczenia granicy.

Kolejni w przeciągu miesiąca

To już kolejne zatrzymania w przeciągu ostatniego miesiąca. Łącznie polską granicę na Śląsku przekroczyło nielegalnie 27 obywateli Afganistanu.

(fot.: Śląska Straż Graniczna)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content