play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Afgańczycy nielegalnie przekroczyli granicę Polski. Przyłapała ich Straż Graniczna

today2 lutego 2021

Background

Światowy kryzys migracyjny wcale się nie skończył. Choć dyskurs publiczny mocno zaangażował się sprawami pandemii i gospodarczego kryzysu, który jest jej następstwem, to ciągle dają o sobie dać znać stare, nadal nie rozwiązane do końca problemy. Całe szczęście, że tym razem nikomu nic się nie stało.

Kolejni imigranci nielegalnie przekroczyli polską granicę. Dziewięciu Afgańczyków w naczepie ciężarówki znaleźli funkcjonariusze śląskiego oddziału straży granicznej. Samochód został zatrzymany w Jeleśni pod Żywcem. Duże szczęście mieli nielegalni pasażerowie – taka podróż jest niebezpieczna zawsze, a zwłaszcza w obecnych warunkach atmosferycznych – w silnym mrozie.

Afgańczycy przewożeni w naczepie ciężarówki nie mieli odpowiednich dokumentów, część z nich posiadało tylko złożone w Rumunii papiery – potwierdzające, że złożyli wnioski o ochronę międzynarodową.

Decyzją sądu trafili do ośrodka dla cudzoziemców. Jeden z Afgańczyków, który nie miał rumuńskich papierów, będzie musiał wrócić do kraju. Reszta – czeka na decyzje przeniesienia do innego europejskiego kraju.

Kierowca pojazdu, którym cudzoziemcy przyjechali do Polski, został przesłuchany w charakterze świadka i oświadczył, że nie był świadomy, iż przewozi nielegalnych migrantów.

Fot. www.slaski.strazgraniczna.pl

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content