play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Akcja #komputerdlaucznia w Piekarach Śląskich

today27 kwietnia 2020

Background

Akcja #komputerdlaucznia w Piekarach Śląskich – to inicjatywa grupy PIEKARY ŚLĄSKIE – Mieszkańcy. Inicjatorzy akcji pozyskują zalegające lub uszkodzone komputery, które następnie naprawiają i przekazują dzieciom, które w związku z obecną sytuacją uczą się zdalnie w domach.

„Jeśli ktoś posiada zalegający sprzęt komputerowy (najlepiej laptop), prosimy o dołączenie się do akcji! Możemy pomóc w zdalnej nauce dzieciom, które w tym momencie nie posiadają wystarczającego dostępu do sprzętu elektronicznego” – czytamy w poście Piekarni Inicjatyw.

Mieszkańcy Piekar Śląskich jednoczą się w tych trudnych chwilach i chętnie pomagają potrzebującym. Szyli już maseczki, organizowali zbiórki funduszy na potrzeby piekarskiego szpitala i walkę z koronawirusem. Teraz przyszedł czas na pomoc najmłodszym. Dzieci od ponad miesiąca uczą się w domach, gdzie do nauki potrzebują sprzętu elektronicznego. Ten jednak nie zawsze jest w domu lub jest niewystarczający. W rodzinach wielodzietnych, gdzie w wieku szkolnym jest kilkoro dzieci, korzystanie z jednego komputera jest wręcz niemożliwe. Stąd też pomysł na organizację zbiórki komputerów, które następnie zostaną przekazane potrzebującym uczniom.

My ze swojej strony również przyłączamy się do tego apelu i zachęcamy do pomocy – bądźmy razem w tym trudnym czasie!

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content