play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Akcja ratunkowa w Piekarach Śląskich. Lądował śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

today13 lipca 2021

Background

Akcja z udziałem śmigłowca LPR w Piekarach Śląskich. Do groźnego zdarzenia doszło po godzinie 13. Strażacy dostali zgłoszenie o 60- latku z urazem głowy, który leży na chodniku przy ulicy Ogrodowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia obecny był już zespół ratownictwa medycznego, który prowadził medyczne czynności ratunkowe. Osoba poszkodowana znajdowała się w karetce. Działania Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ze względu na to, że na miejsce zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. – relacjonował naszej reporterce zastępca dowódcy piekarskich strażaków Adam Zarychta.

Przyczyny zasłabnięcia nie są jeszcze znane, aczkolwiek prawdopodobnie główną przyczyną był upał i problemy kardiologiczne mężczyzny:

– Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna ten  przemieszczał się chodnikiem. Prawdopodobnie zasłabł i uderzył się. W wyniku tego doznał urazu czaszkowo mózgowego. Mężczyzna był nieprzytomny wprowadzony został w stan śpiączki. W takim stanie przetransportowany został do szpitala w katowickim Ochojcu  – dodaje st. asp. Adam Zarychta z PSP w Piekarach Śląskich.

Interwencja helikoptera LPR-u był konieczna, ponieważ przyspieszyła transport chorego do szpitala. Ta sama trasa pokonywana drogą lądową w godzinach szczytu byłoby znacznie dłuższe. A to zwiększało ryzyko powikłań dla pacjenta.

 

 

 

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content