play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Akcja „SENEGAL WELCOME TO PIEKARY ŚLĄSKIE!” AKTUALIZACJA

today24 lutego 2020

Background

„Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”

 

AKTUALIZACJA 24.02.2020 r.

Już 7 marca odbędzie się spotkanie taneczne Fiesta Latina. Organizatorzy zapewniają, że będzie się działo. Na imprezie odbędą się warsztaty taneczne i potańcówki, warsztaty z Tik-tokemrami, do kupna będą rękodzieła „handmade” oraz będzie możliwość zakupienia pysznego ciasta i napojów. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na bilety lotnicze dla młodych Senegalczyków.

Wszyscy jesteśmy równi-powiedz NIE rasizmowi” – autorką tego projektu jest Aleksandra Zydyk, policjantka z Piekar Śląskich. W ramach programu odbył się szereg imprez zakończonych sukcesem. Ostatnim największym przedsięwzięciem w projekcie była wizyta drużyny piłkarskiej młodzików z Senegalu. Niestety wszystkie starania osób zaangażowanych w tę akcję i wielkie marzenie o podróży życia legły w gruzach. Od strony organizatorów w Polsce wszystko udało się zorganizować, co wcale nie było łatwe. Dosłownie 4 dni przed wylotem okazało się, że osoba z Senegalu, która od początku gwarantowała i obiecała chłopcom, że zakupi dla nich bilety na samolot, nie zrobiła tego. Organizatorzy nie godzą się na taki smutny koniec tej akcji, więc postanowili maksymalnie pomóc i „stają na rzęsach”, aby wszystko zakończyło się pozytywnie.

https://www.facebook.com/427683817438500/videos/2475771662519853/

Ich główne motto: „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka” – kwota do uzbierania wcale nie jest mała. Na koncie oficjalnej zrzutki jest ponad 13 tysięcy złotych, a potrzebują uzbierać 60 tysięcy złotych do sierpnia.

Link oficjalnej zrzutki: https://zrzutka.pl/bg3zd7

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content