play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Akcja Straży Miejskiej w Katowicach! 84 dni Wyzwania ,,Parkowanie”

today21 lipca 2021

Background

Straż Miejska w Katowicach przeprowadziła już 5075 interwencji związanych z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”. Strażnicy najczęściej interweniują w Śródmieściu oraz na Koszutce.

 

Jak pokazują statystyki, prowadzona akcja przynosi efekty, ale służby mają wciąż wiele do zrobienia w walce z nielegalnym i nieprawidłowym parkowaniem. Strażnicy miejscy będą dyscyplinować kierujących do skutku.

 

Od początku akcji przeprowadzili aż 4518 interwencji, związanych z nieprawidłowościami w ruchu drogowym na terenie Katowic. Nałożono 1312 mandatów i udzielono 965 pouczeń. Kolejne 557 interwencji, to rozjeżdżanie zieleńców, gdzie nałożono 225 mandatów, zaś 82 osoby pouczono.

Poza tym 385 to liczba założonych blokad na koła. 6 razy strażnicy podejmowali także czynności związane z odholowaniem samochodów, które utrudniały ruch drogowy, bądź blokowały wyjazdy z posesji. W tym 14 spraw zostało skierowanych do sądu.

Do wielu zdarzeń drogowych, w których poszkodowanymi są piesi i rowerzyści, dochodzi w wyniku zbyt słabej widoczności tych uczestników ruchu drogowego, czego przyczyną są między innymi nieprawidłowo zaparkowane pojazdy.

Zderzenie z jadącym samochodem daje niewielkie szanse na przeżycie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego strażnicy miejscy apelują do kierowców o rozsądne parkowanie.

 

Fot: Facebook/ Straż Miejska w Katowicach

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content