play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Akcja w Piekarach Śląskich: “Zakupy dla Seniora 60+”

today6 kwietnia 2020

Background

“Zakupy dla Seniora 60+”. W czasie epidemii koronawirusa na terenie Piekar Śląskich realizowanych jest wiele akcji służących osobom potrzebującym. W działania te zaangażowali się miejscy radni, społecznicy i właściciele sklepów.

W Piekarach Śląskich podejmuje się aktywności na rzecz przeciwdziałania koronawirusowi. Radni świadczą pomoc w robieniu niezbędnych zakupów i zaopatrują sklepy w darmowe, ochronne plexi. Prowadzone są także działania na rzecz promowania lokalnych punktów handlowych w ramach akcji #KupujewPiekarach. To jednak nie wszystko.

Mieszkańcy miasta powyżej 60. roku życia mogą skorzystać z pomocy w robieniu zakupów. By to zrobić, wystarczy zadzwonić pod numer 512 414 965 i zgłosić potrzebę realizacji takiego zlecenia jednemu z konsultantów. Wówczas nadane zostanie specjalne hasło, a wolontariusz odpowiedzialny za wykonanie zlecenia otrzyma też numer telefonu do osoby potrzebującej, by wymienić z nią najważniejsze dane.

Wolontariusz jednej z sieci handlowych kupi niezbędne produkty i w bezpieczny sposób dostarczy je do adresata. WAŻNE JEST TO, BY PRZED OTWARCIEM DRZWI POPROSIĆ WOLONTARIUSZA O PODANIE SPECJALNEGO HASŁA! TO ISTOTNE DLA BEZPIECZEŃSTWA OSOBY ZLECAJĄCEJ ZAKUPY!

Dostawy są DARMOWE i realizowane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Płatność realizowana jest gotówką przy odbiorze w kwocie do 100 złotych. Wolontariusze wyposażeni są w środki bezpieczeństwa (rękawiczki, maski, płyny dezynfekujące).

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content