play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Akt oskarżenia dla siedemnastu osób z Torcidy, pseudokibiców Górnika Zabrze

today20 kwietnia 2020

Background

Akt oskarżenia dla siedemnastu osób z Torcidy, pseudokibiców Górnika Zabrze. W tle obrót środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz pobicia, wymuszenia i groźby.

Bili, grozili, straszyli i handowali narkotykami. Siedemnaście osób z Torcidy, grupy pseudokibiców Górnika Zabrze, objętych aktem oskarżenia. Prokuratura Krajowa w Katowicach skierowała go do Sądu Okręgowego w Gliwicach. Ten liczy blisko sto przestępstw.

Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut dotyczący kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, pozostałe osoby są oskarżone o udział w tej grupie. To jednak nie wszystko. Zarzuty dotyczą obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi, a także marihuaną, amfetaminą, kokainą, mefedronem i tabletkami ekstazy, na narkotykach nie koniec. Prokuratura zarzuca grupie równiez pobicia, wymuszenia, a także groźby. W trakcie śledztwa zabezpieczono 170 tysięcy złotych, narkotyki, a także siekiery, maczety, pałki teleskopowe oraz kominiarki. Jak ustaliła prokuratura grupa na samym początku działała w Zabrzu, a później rozszerzała pole działania głównie do takich miast jak Gliwice i Bytom. Wszystkim zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content