play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

[AKTUALIZACJA] Kierowca i pasażer pod wpływem narkotyków

today15 kwietnia 2021

Background

Kierowca jechał pod wpływem amfetaminy, jego pasażerka też brała narkotyki. Więcej wiemy o wypadku do którego nad ranem doszło w Rudzie Śląskiej.

Przypomnę, kierowca BMW jadący po ulicy Kokota nie zatrzymał się do rutynowej kontroli. Nie zważał na sygnały policji, ominął patrol i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg.

Pojazd dachował

Po kilkuset metrach pościg się skończył. Kierowca BMW nie wytrzymał presji, pojazd dachował. Okazało się, że w pojeździe były dwie osoby, mówi Arkadiusz Ciozak z policji w Rudzie Śląskiej. – Policjanci zatrzymali kierowcę, 23-latka oraz 19-letnią kobietę. Oboje byli trzeźwi. Stąd, podjęto decyzję o przebadaniu ich na zawartość narkotyków. W obu przypadkach, u kobiety i mężczyzny, testery wykazały obecność amfetaminy w ślinie. Mężczyzna został zatrzymany, kobieta trafiła do szpitala na badania które chciał potwierdzić lekarz – mówi Ciozak.

To nie koniec przewinień

Po tych badaniach kobieta również zostanie zatrzymana. Narkotyki znaleziono także w pojeździe. Jak dodaje Ciozak, kierowcy prawdopodobnie już wcześniej cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami. To potwierdzają właśnie policjanci.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Uwaga kierowcy w Rudzie Śląskiej. Samochód osobowy dachował na ulicy Kokota. To dzielnica Bielszowice. Uważajcie w tym miejscu.

Dzień ledwie się zaczął a już mamy pierwsze kłopoty na drogach. To Ruda Śląska i jej dzielnica Bielszowice. Tu na ulicy Kokota policjanci prowadzili pościg.

Samochód się nie zatrzymał

Mundurowi sygnalizowali kierowcy by zjechał na bok drogi i się zatrzymał. Ten jednak zignorował znaki, wcisnął gaz i zaczął uciekać. Rozpoczął się policyjny pościg. Kierowca osobówki nie wytrzymał presji, wpadł w poślizg, jego pojazd dachował. Do wypadku doszło na ulicy Kokota w Bielszowicach.

Są utrudnienia

Na miejsce ściągnięto wszystkie służby. Teraz ulica Kokota w Bielszowicach- to wylot w kierunku Zabrza, Kończyc i węzła autostradowego – jest teraz częściowo niedostępna.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content