play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Aktywizacja zawodowa z pożytkiem dla Rudy Śląskiej

today15 lutego 2021

Background

Klub Integracji Społecznej rudzkiego MOPSu uruchamia kolejną edycję prac społecznie użytecznych. To forma aktywizacji zawodowej z pożytkiem dla miejsc publicznych w mieście.

Tynkowanie, szlifowanie, malowanie, proste prace naprawcze oraz porządkowe – to wszystko czeka na osoby zakwalifikowane do tegorocznej edycji rudzkich prac społecznie użytecznych. Prowadzone są w placówkach publicznych, parkach i na nieużytkach. Z tej formy aktywizacji zawodowej skorzysta w tym roku 67 osób.

– Przede wszystkim jest to forma aktywizacji zawodowej, więc będziemy kłaść duży nacisk na to, żeby te osoby usamodzielniły się pod względem zawodowym, jeśli jest taka możliwość. Oprócz tego te osoby będą oczywiście otrzymywały świadczenie. Pracują 10 godzin tygodniowo, do 50 godzin miesięcznie – tłumaczy reporterowi Radia Piekary Anna Szymańska, kierownik Klubu Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

W tej edycji rudzkich prac społecznie użytecznych ma skorzystać blisko 70 osób, a ta liczba może się jeszcze zwiększyć.

– Jeśli będzie rotacja na tych miejscach, a zwykle jest, to następne osoby będą przez nas przyjmowane – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Anna Szymańska.

Tylko w ubiegłym roku uczestnicy prac uporządkowali 18 działek gminnych, zebrali prawie 22 tysięcy litrów opadów, przedmioty wielkogabarytowe i odpady roślinne.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content