play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Alkohol dla śląskich szpitali

today16 grudnia 2020

Background

Alkohol dla śląskich szpitali – katowicki oddział Krajowej Administracji Skarbowej przekazał za darmo, kilka tysięcy litrów alkoholu placówkom służby zdrowia w Katowicach i Cieszynie.

Śląska KAS przekazała nieodpłatnie 3 tysiące litrów wysokoprocentowego alkoholu. Pochodzi on z przestępstw i zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekcyjnych. Możliwość użycia alkoholu do celów dezynfekcyjnych potwierdziły badania przeprowadzane przez Sanepid.

Alkohol pochodzący z przestępstwa i nienadający się do spożycia zostanie wykorzystany w walce z pandemią Covid-19. Wysokoprocentowy alkohol stanowi doskonały środek do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu – tłumaczy Grażyna Kmiecik z katowickiego oddziału KAS.

Od kilku miesięcy śląska KAS wspiera bezpieczeństwo sanitarne kraju przekazując alkohol zatrzymany podczas kontroli na cele dezynfekcyjne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur, które pozwalają przekazać alkohol nieodpłatnie, jako towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

Od początku pandemii śląska KAS nieodpłatnie przekazała ponad 18,5 tys. litrów alkoholu na cele dezynfekcyjne. Alkohol trafił do katowickiego Sanepidu, a także do szpitali i innych jednostek medycznych. Na potrzeby dezynfekcyjne otrzymywały go również służby zaangażowane w walkę z koronawirusem.

Foto i źródło: Śląski oddział KAS

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content