play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Apel branży spotkań i turystyki biznesowej: „Ogłaszamy stan zagrożenia upadkiem”

today3 kwietnia 2020

Background

Apel branży spotkań i turystyki biznesowej: „Ogłaszamy stan zagrożenia upadkiem”. W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w Polsce wielu przedsiębiorców obawia się bankructwa.

W naszym kraju ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, następnie epidemii, a dla branży spotkań i wydarzeń ogłaszamy stan zagrożenia upadkiem. Obecnie rozmawiamy o zagrożeniu dla zdrowia i bezpieczeństwa, natomiast za miesiąc będziemy mówić o fali bankructw, która dotknie firmy i przedsiębiorców z szeroko rozumianego przemysłu spotkań i turystyki biznesowej, skutkując rzeszą zadłużonych i bezrobotnych – czytamy w treści apelu.

Branża spotkań, turystyki biznesowej, wydarzeń sportowych i rozrywkowych stanowi obecnie około 12% polskiego PKB. Jednak przychody z tego tytułu mogą bardzo szybko zmaleć, ponieważ ciągle trwający stan epidemii, wprowadzone zakazy i ograniczenia sprawiają, że branża jest na skraju upadku.

W związku z tym przedstawiciele branży spotkań i turystyki zdecydowali się wystosować apel do Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy, Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka oraz Przewodniczącego Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierza Karolczaka. W piśmie proszą o natychmiastowe wsparcie, między innymi o zwolnienie z opłat administracyjnych, danin, podatków lokalnych i od nieruchomości od marca do grudnia 2020 roku na poziomie lokalnym i krajowym.

Apel branż‡y-województwo-śląskie_27.03

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content