play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Apel policji: Skrzynka „POWIADOM NAS” nie służy do pilnych interwencji

today21 lipca 2020

Background

Policja przypomina anonimowym informatorom, przesyłającym swoje zgłoszenia za pośrednictwem skrzynki „Powiadom nas”, że ten kanał nie służy do pilnych interwencji, wymagających natychmiastowego działania. Do takich zgłoszeń służy alarmowy numer 112.

Policjanci alarmują bo internauci nadsyłają na wspomnianą anonimową skrzynkę wiadomości typu: „Informuję, że kierowca samochodu osobowego Opel Vectra na katowickich numerach rejestracyjnych pił alkohol i właśnie wyjechał autem” lub „Zgłaszam awanturę u sąsiadów, ktoś woła o pomoc”.

Reakcja na takie zgłoszenie nie jest natychmiastowa…

Zgodnie ze specyfiką policyjnych skrzynek mailowych, takie informacje odczytywane są czasem dopiero po kilku godzinach. Na przykładzie wspomnianych zgłoszeń kierowca może w tym czasie doprowadzić do tragedii, u sąsiadów sprawa też może zakończyć się podobnie!
Funkcjonariusze apelują więc o zgłaszanie tego typu spraw pod numer pogotowia policji 112 i 997. Policjant przyjmujący zapyta wprawdzie o nazwisko zgłaszającego. Można jednak pozostać anonimowym. Wystarczy poprosić o zastrzeżenie swoich danych i wówczas przekazać informację.

Źródło: Śląska Policja

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content