play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Apel Wojewody Śląskiego do środowiska medycznego

today17 kwietnia 2020

Background

Apel Wojewody Śląskiego do środowiska medycznego. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zwrócił się do lekarzy, pielęgniarek, położnych i fizjoterapeutów z zapytaniem o gotowość do podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa.

Odpowiednie pisma wojewoda skierował do:

– Członków Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa śląskiego,
– Przewodniczących Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, Bielsku-Białej oraz Częstochowie,
– Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich w Katowicach, Bielsku-Białej oraz Częstochowie.

Wojewoda zwrócił się w nich z prośbą o przekazanie członkom powyższych Rad i Izb zapytania o gotowość podjęcia pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2. „W przypadku pozytywnego odzewu, skierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii będzie realizowane na podstawie art. 47 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.). Proszę w związku z tym o zwrócenie uwagi na warunki określone w art. 47 ust. 3 ustawy wskazujące, które osoby nie podlegają skierowaniu do pracy niosącej ryzyko zakażenia przy zwalczaniu epidemii” – wyjaśnił w pismach wojewoda.

Zgłoszenia o gotowości do podjęcia się tego zadania należy kierować do Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na adres mailowy nz-sekretariat@katowice.uw.gov.pl. Pisząc na ten adres lub dzwoniąc pod numer telefonu 32 20 77 455, osoby gotowe podjąć pracę przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2 mogą również uzyskać dodatkowe informacje na ten temat.

Bardzo liczymy na pozytywny odzew ze strony środowiska medycznego. Sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy jest bezprecedensowa, a wspólne działania na rzecz zwalczania groźnego wirusa są teraz szczególnie istotne – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content