play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Apele bezskuteczne. Oszuści w Piekarach wzbogacili się o 120 TYSIĘCY

today25 lutego 2021

Background

Nie przestajemy w ostatnich dniach przypominać, że na śląsku uaktywnili się internetowi i telefoniczni oszuści. Raz po raz naciągają ludzi i bogacą się ich kosztem. Nie brakuje doniesień o fałszywych „wnuczkach”, „urzędnikach” czy „policjantach”.

Nie pomagają apele policji i akcje informacyjne w mediach. Wciąż są osoby, które dają się nabierać oszustom na przestępstwa metodą „na policjanta” czy „wnuczka”. W Piekarach Śląskich w ostatnim czasie kilka osób straciło w sumie ponad sto tysięcy złotych:

– Niestety w ciągu zaledwie kilku ostatnich dni 4 osoby z naszego miasta dały wiarę oszustom i przekazały im środki pieniężne. Łącznie przestępcy kosztem naszych mieszkańców wzbogacili się o blisko 120 tysięcy złotych. Niestety – na pewną ilość prób – zdarzają się w dalszym ciągu osoby, które nie zachowują należytej ostrożności i postępują zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez oszustów – mówi Radiu Piekary Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji

Policjanci podkreślają, że oszuści nie mają żadnych skrupułów. Oszuści nie mają względu sytuację, w której znajdują się ich ofiary. Chodzi im tylko o to, żeby się wzbogacić. Podają się za osoby godne zaufania i za wszelką cenę dążą do tego, aby doszło do przekazania im pieniędzy.

– Nie cofną się przed niczym – nie zwracają uwagi, czy mamy pieniądze odłożone na operację, remont, czy kupno domu. Kierują się tylko i wyłącznie chęcią wzbogacenia. Faktem jest, że wykorzystują różne legendy: podają się za policjantów, prokuratorów, osoby posiadające status godnych zaufania – dodaje w rozmowie z reporterem Radia Piekary policjant Dariusz Dobrzański z piekarskiej komendy.

Na liście oszukanych mieszkańców Piekar Śląskich są nie tylko najstarsi mieszkańcy – to osoby w wieku od 46 do 79 lat.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content