play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Aplikacja zamiast przewodnika. Nowy sposób na zwiedzanie Wisły i Ustronia

today6 maja 2021

Background

Pięć tras turystycznych, kilkadziesiąt ciekawych punktów i mapy okolicy. Wisła i Ustroń utworzyły wspólną aplikację na smartfony, która pozwala na samodzielne zwiedzanie tych miejscowości.

Wygodna apka do zwiedzania perły Beskidów. To wspólny projekt Wisły i Ustronia – działająca na smartfony aplikacja to trasy, mapy i atrakcje, mówi Tadeusz Papierzyński kierujący wiślańskim Referatem Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu:

– Aplikacja oferuje łącznie 5 tras: 3 w Ustroniu, 2 w Wiśle, a każda z nich to kilkanaście punktów do przejścia. Można do nich dotrzeć na dwa sposoby: albo za pomocą mapy wbudowanej w aplikację, albo – nieco trudniej – korzystając z wbudowanego kompasu. Aby rozpocząć zwiedzanie wystarczy pobrać aplikację KOMPAS GO i już można z dowolnego punktu na trasie ruszać w teren. Nie ominiemy takich punktów jak Pijalnia Wód, Dąb Sobieskiego, a także Galerii Trofeów Adama Małysza, czy słynnych kamiennych niedźwiadków w Wiśle. 

Na trasie czekają też miejsca odpoczynku, lodziarnie, pizzerie czy inne atrakcje, które zainteresują nie tylko dzieci czy młodzież, ale i dorosłych.

Dzięki aplikacji można odkryć nowe miejsca, zwiedzić miasta w innych sposób, bezpiecznie i bez konieczności korzystania z pomocy przewodnika.

Fot. UM w Wiśle

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content