play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

APTECZKA COVIDOWA. Pytamy lekarzy, co warto mieć zawczasu

today27 października 2020

Background

Przypadków koronawirusa jest coraz więcej, ale na całe szczęście większość osób nie wymaga hospitalizacji, a z objawami wirusa walczy w domu. Nasz reporter, Kamil Zatoński, pytał lekarzy, co powinno znaleźć się w apteczce covidowej. Internista Marcin Markiel z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 4 w Bytomiu opowiedział, jakie witaminy mogą wzmoznić naszą odporność i jak radzić sobie, gdy będziemy zakażeni.

– Przede wszystkim witamina C, dwa razy dziennie po 500 miligramów. Suplementacja witaminą D, co najmniej 2000 jednostek dziennie. Wapno dwa razy dziennie, suplementacja chromem oraz przyjmowanie melatoniny na noc. Zaleca się również witaminy z grupy B. – mówi internista Marcin Markiel.

– W przypadku gorączki zdecydowanie lepiej niż paracetamol sprawdzi się aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy. Warto również pamietać o zdrowej diecie, ruchu oraz odpowiedniej liczbie godzin snu – dodaje Markiel.

Te rady dotyczą osób, które łagodnie przechodzą zakażenie koronawirusem i nie wymagają hospitalizacji. Dziś resort zdrowia przekazał informację o ponad 16 tysiącach nowych zakażeń. To najwięcej od początku wybuchu pandemii w Polsce. 

https://www.facebook.com/MZGOVPL/posts/3358885140847566

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content