play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Wiadomości

Areszt dla włamywacza z Bytomia

today7 marca 2022

Background

Areszt dla włamywacza z Bytomia – taką karę orzekł sąd w sprawie 20-letniego mężczyzny, który dokonał kilkunastu włamań na terenie  miasta. Kara, jaka może go czekać, to nawet 10 lat więzienia. 

Sąd Rejonowy w Bytomiu orzekł, że areszt dla włamywacza z Bytomia będzie stosownym środkiem zapobiegawczym. Swoim orzeczeniem wygłoszonym w piątek przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych. Dwudziestolatek spędzi zatem najbliższe trzy miesiące za kratkami. Co dokładnie zrobił?

Areszt dla włamywacza. Ma na koncie kilkanaście kradzieży

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kryminalnych, którzy w toku prowadzonych postępowań ustalili sprawcę. Okazało się, że mieszkaniec Bytomia w ciągu ostatnich trzech miesięcy dopuścił się aż trzynastu kradzieży z włamaniem. Włamywał się do mieszkań, piwnic i sklepów w centrum miasta. Pomimo młodego wieku zatrzymany popadał w przeszłości wielokrotnie w konflikt z prawem.

Najpierw trzy miesiące, potem nawet 10 lat

Bytomski Sąd na wniosek prokuratura i śledczych zastosował wobec 20-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Teraz spędzi tam najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content