play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Artur Barciś otworzył bibliotekę w szpitalu w Chorzowie ZDJĘCIE

today17 lutego 2020

Background

Dla małych pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie powstała kolejna Zaczytana Biblioteka pod mecenatem firmy Alior Bank. W uroczystym otwarciu uczestniczył aktor Artur Barciś, a wśród przybyłych gości znalazła się wiceprezydent Chorzowa, Mariola Roleder. Spotkanie otworzył dyrektor ZSM w Chorzowie – dr Jerzy Szafranowicz.

Zaczytana Biblioteka na dziecięcym oddziale szpitalnym to nie tylko zachęta do sięgnięcia po literaturę zamiast elektroniki. Fundacja Zaczytani.org promuje zaangażowane czytelnictwo i namawia opiekunów do traktowania książki jako narzędzia służącego budowaniu głębokiej relacji, odkrywaniu wraz z dzieckiem skomplikowanego świata emocji i edukacji.

 

– Pobyt w szpitalu to dla dzieci i ich opiekunów wyjątkowy czas, często bardzo trudny. Nasze działania skupiają się na tym, aby nie tylko ten czas umilić, ale też sprawić, aby był to czas uważności i skupienia się na emocjach. Książka jest tu tylko pretekstem – mówi Agnieszka Machnicka, prezeska Fundacji Zaczytani.org.

Podczas spotkania z dziećmi obecny był Artur Barciś, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Przeczytał małym pacjentom książkę „Kolorowy potwór”, która tłumaczy maluchom, jak wyglądają nasze emocje i dlaczego warto się im przyjrzeć. Na dzieci czekał również Puchacz – żywa maskotka Fundacji Zaczytani.org, ulubieniec maluchów. Nie obyło się bez wspólnych zabaw i kolorowych balonów. Spotkanie zakończyło się wręczaniem książkowych prezentów.

 

Od tej pory mali pacjenci chorzowskiego szpitala przy powrocie do domu będą mogli zabierać ze sobą ulubioną książkę z Zaczytanej Biblioteki, poniważ Fundacja Zaczytani.org będzie stale uzupełniać zbiory.

– To już jedenasta i z pewnością nie ostatnia Zaczytana Biblioteka Alior Banku. Cieszymy się, że poprzez książki możemy wnieść element magii na oddział i choć na chwilę oderwać małych pacjentów od szpitalnej codzienności – mówi Kamila Nowak, przedstawicielka Alior Banku, fundatora Zaczytanej Biblioteki w Chorzowie i partnera strategicznego Fundacji Zaczytani.org.

 

Więcej informacji na www.zaczytani.org

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content