play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Asfalt zamiast kostki brukowej. Dobra wiadomość dla rowerzystów

today8 września 2020

Background

Asfalt zamiast kostki brukowej- tak będą wyglądały nowo budowane ścieżki rowerowe w Katowicach. 8 kilometrów dróg dla jednośladów zostanie wybudowanych już nowej formule- taką decyzję podjął prezydent Marcin Krupa. To odpowiedź na sugestie katowickiego środowiska rowerzystów, którzy od lat postulowali zmianę nawierzchni. Z kolei zarządcy podziemnych sieci: wodnej, gazowej, czy ciepłowniczej obstawali przy kostce, żeby w razie awarii łatwiej było usunąć awarię. Miasto deklaruje, że weźmie na siebie koszt remontów ścieżek z asfaltu.

Asfalt zamiast kostki Brukowej. Takie rozwiązanie  będzie miało zastosowanie przy nowej inwestycji wzdłuż ul. Lotnisko, która połączy Dolinę Trzech Stawów z istniejącą infrastrukturą na Osiedlu Paderewskiego a dalej będzie prowadziła w stronę Nikiszowca. W planach jest także budowa drogi rowerowej wzdłuż Ali Korfantego, w która połączy Katowice z Parkiem Śląskim oraz Siemianowicami Śląskimi– mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach.

W tej chwili w Katowicach jest już 170 kilometrów ścieżek rowerowych. W mieście stale rozbudowywana jest także sieć rowerów miejskich.

fot. Pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content