play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Atak kłusownika w Tarnowskich Górach ZDJĘCIA+WIDEO

today9 stycznia 2020

Background

Atak kłusownika w Tarnowskich Górach. Myśliwy podczas obserwacji terenu usłyszał strzały, o czym powiadomił policję. Przy użyciu noktowizora ustalił, na którą posesję wciągnięto martwą zwierzynę. Policjanci znaleźli na niej tuszę sarny. Właściciel posesji oraz jego dwaj kompani zostali zatrzymani.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 stycznia, w nocy na terenie gminy Tworóg. Łowczy jednego z kół powiadomili policję o obecności kłusownika. Funkcjonariusze ustalili, że łowczy usłyszał odgłos strzałów z broni myśliwskiej, kiedy z ambony obserwował teren. Mężczyzna użył noktowizora i na polu zauważył trzech mężczyzn oraz martwą zwierzynę ciągniętą w kierunku jednej z posesji. Myśliwy natychmiast skontaktował się z prezesem koła łowieckiego, który jednak nie miał informacji na temat polowań w tym rejonie.

Policjanci trafili do posesji, gdzie zaciągnięto zwierzę. Zastali tylko właściciela. Dwaj pozostali mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów przy pobliskiej stacji benzynowej. Na posesji funkcjonariusze zauważyli zaparkowany samochód, w którym dostrzegli broń myśliwską. Pies jednego z łowczych za domem znalazł martwą sarnę. Zwierzę miało rany postrzałowe.

Policjanci zatrzymali mężczyzn oraz zabezpieczyli znalezioną w samochodzie broń myśliwską i kilka sztuk amunicji. Mieszkańcy powiatu tarnogórskiego zostali przesłuchani. Jeden z nich, 33-letni właściciel, który miał zgodę na posiadanie broni, usłyszał zarzut nielegalnego polowania. Grozi mu kara 5 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content