play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Atak przy Parku Śląskim. Mężczyzny nie udało się uratować [AKTUALIZACJA]

today28 marca 2022

Background

[AKTUALIZACJA 22.14]

Na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące makabrycznego zabójstwa. Jak podaje portal fakt.pl, zabójca, który miał zadać młodemu mężczyźnie kilkanaście ciosów nożem, zaczaił się na swoją ofiarę w krzakach nieopodal miejsca, gdzie doszło do spotkania z kobietą. Scenę ataku miały zarejestrować kamery monitoringu zainstalowane w okolicy. Jak czytamy dalej w artykule, towarzyszką zamordowanego mężczyzny miała być Ewelina Ż., która jest obecnie w trakcie rozwodu. Niewykluczone zatem, że przyczyną zabójstwa dziennikarza mogła być zazdrość, choć – poszukiwanym przez policję nie jest mąż Eweliny Ż. Wiele jest zatem niewiadomych, które będą jeszcze wyjaśniane przez śledczych.

Sprawca ataku jest wciąż poszukiwany.

[AKTUALIZACJA 10.53]

Poznaliśmy szczegóły zabójstwa, do którego doszło w Parku Śląskim. O wszystkich informuje Prokuratura Rejonowa w Chorzowie. Motywy sprawcy nie są dotąd znane.

-W samochodzie znajdowały się dwie osoby, tj. kobieta, która prowadziła ten pojazd i mężczyzna – ofiara tego czynu, który siedział jako pasażer na przednim siedzeniu. Auto zostało zaparkowane na parkingu w pobliżu stadionu GKS-u Katowice ok. 0.30 w dniu wczorajszym. Nieustalony na ten moment mężczyzna zakradł się do pojazdu, otworzył drzwi od strony pasażera, zaatakował mężczyznę, zadając mu co najmniej kilkanaście ciosów nożem – mówi o okolicznościach zdarzenia w rozmowie z dziennikarzami Cezary Golik, Prokurator Rejonowy w Chorzowie.

Zdarzenie, jak informuje prokurator Golik, miało bardzo dynamiczny przebieg. Kobieta zabrała poszkodowanego do najbliższej placówki służby zdrowia. Przeprowadzono próbę reanimacji, ale mężczyzny nie udało się niestety uratować.

-Motyw nie jest znany. Analiza dwóch obszarów – życia zawodowego i osobistego zarówno ofiary, jak i świadka zdarzenia bez wątpienia doprowadzi do uzyskania informacji, które wskażą motyw działania sprawcy zdarzenia – informuje prokurator Golik.

W sprawie zatrzymano jedną osobę, jednak nie jest to sprawca tej makabrycznej zbrodni. Pojawiają się doniesienia, że ofiarą mordercy był dziennikarz telewizyjny.

Wcześniej pisaliśmy:

Brutalny atak w okolicach Parku Śląskiego. Mężczyzna został zaatakowany nożem podczas spaceru. Niestety nie udało się go uratować.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę około godziny 1.00. Napastnik rzucił się z nożem na 30-letniego mężczyznę, podczas spaceru. Informację potwierdziła w rozmowie z naszym reporterem Aleksandra Nowara z KWP w Katowicach. Poinformowała też, że kobieta, która towarzyszyła zaatakowanemu, zawiozła go na pogotowie przy ulicy Powstańców w Katowicach. Niestety ofiary, na której ciele było kilkadziesiąt ran kłutych, nie udało się uratować.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Chorzowie. Więcej szczegółów podamy po godzinie 10.15.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content