play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Trwa atak Rosji na Ukrainę. Do sytuacji odnoszą się komentatorzy

today1 marca 2022

Background

Trwa 6 dzień ataku Rosji na Ukrainę. Pod ostrzałem wojsk rosyjskich znalazły się między innymi miejscowości Charków czy Ochyrka. Wielokilometrowe kolumny pojazdów militarnych zmierzają do kolejnych, ukraińskich miejscowości. Do sytuacji odnoszą się komentatorzy – politycy, analitycy i samorządowcy. Na ten temat wypowiedział się również wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Amerykańskie media, powołując się na komentarze przedstawicieli tamtejszej administracji, ostrzegają przed kolejnymi falami ataku wojsk rosyjskich. Jeszcze w poniedziałek mówiono o działaniach, które mogą złamać opór Ukraińców. Dziś wiadomo, że jesteśmy świadkami tej sytuacji.

Trwa atak Rosji na Ukrainę. Charków pod ostrzałem

Podczas ataku na budynek Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej rannych zostało 6 osób – w tym jedno dziecko. Centrum miasta jest bardzo zniszczone. Kolumna wojskowa zbliża się do Kijowa. Prezydent Ukrainy mówi wprost: „Ostrzelanie Charkowa to zbrodnia wojenna”.

Rosyjskie bomby, które spadły na centrum miasta, zabiły co najmniej dwie osoby, ale ofiar może być więcej, bo zniszczenia są ogromne. W ostrzałach rakietowych Wasylkowa też zginęły kolejne dwie osoby, a trzy są ranne. Pod ciężkim ostrzałem jest strategiczny port Mariupol nad Morzem Azowskim. Nie ma tam prądu, wody i ogrzewania. Rosyjskie wojska zgromadziły ponad 60-kilometrową kolumnę wojsk pod Kijowem. Przedstawiciele administracji USA spodziewają się drugiej fali ataku wojsk rosyjskich, które mogą przełamać opór Ukraińców. Spodziewane jest też oblężenie Kijowa.

Zapadają kolejne decyzje w świecie sportu

W obliczu obecnej sytuacji zapadają nie tylko decyzje polityczne. Kolejne postanowienia w sprawie Rosji podejmują przedstawiciele świata sportu. Międzynarodowa Federacja Siatkarska podjęła decyzję o tym, że Mistrzostwa świata w siatkówce nie odbędą się w Rosji.

Obecna sytuacja na Ukrainie była tematem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary. Do sytuacji odnosi się także w jednym z ostatnich materiałów wideo wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański:

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content