play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Autokary do kontroli! Wakacyjna akcja Śląskiej Policji

today14 lipca 2021

Background

Wakacje trwają w najlepsze, a wakacje to sezon wyjazdów. Stąd warto sprawdzić, czym jedziemy na wymarzony wypoczynek. Częste wyjazdy na obozy i kolonie to dobry moment, by przypomnieć o bezpieczeństwie na drogach. Policja zaznacza, by przed wyjazdem sprawdzić pojazd, którym będziemy jechać. Zwłaszcza jeśli dotyczy to, na przykład wyjazdu naszych pociech.

W takich sytuacjach warto poprosić policjantów o sprawdzenie stanu technicznego.

– Wszystkie firmy transportowe, które prowadzą zarobkowo przewóz osób, a żeby były sprawdzone, żeby były skontrolowane, to mamy na to tak naprawdę my wpływ, my jako uczestnicy ruchu drogowego, jako rodzice. Możemy zgłosić taką kontrolę, możemy powiedzieć, że w tym i w tym dniu wyjeżdżamy. Oczywiście prosimy o to, aby robić to w miarę możliwości wcześniej – zaznacza podkomisarz Tomasz Bratek, ze śląskiej drogówki.

Podczas takiej kontroli policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy. Chęć przeprowadzenia kontroli można zgłosić w najbliższym komisariacie lub dzwoniąc pod numer 112.

– Pamiętajmy o jednej bardzo ważnej rzeczy. Jeżeli nawet jesteśmy opiekunem, jeżeli jesteśmy świadkiem, jeżeli z innego samochodu widzimy, że kierowca autokaru wykonuje jakieś nieprzewidywalne, zakazane ruchy, proszę o telefon. Bardzo prosimy o zgłoszenie. Na pewno policjanci, których na pewno będzie sporo na śląskich drogach w czasie wakacji, sprawdzą, czy tam, w tym autobusie wszystko jest w porządku – dodaje podkomisarz.

Policjanci wyznaczyli także szereg miejsc, gdzie można skontrolować pojazdy. W dodatku taką potrzebę można zgłosić w każdej jednostce policji.

Fot: Facebook/ Policja Śląska- Strona Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content