play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Autostrada A4 pod szczególnym nadzorem

today17 sierpnia 2022

Background

Autostrada A4 będzie jutro pod szczególnym nadzorem służb. Policjanci z trzech województw będą prowadzić wspólną akcję. Kierowcy muszą spodziewać się wzmożonych kontroli.

Policjanci z województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego, będą prowadzić jutro działania pod nazwą „Bezpieczna autostrada”. Nieoznakowane radiowozy, drony i patrole na drogach – tego mogą spodziewać się kierowcy.

Akcja „Bezpieczna Autostrada” jutro na A4

Działania policji, które prowadzone będą jutro w trzech województwach mają na celu – co podkreślają policjanci –  poprawę bezpieczeństwa na najdłuższej autostradzie w kraju. Na śląskim odcinku autostrady A4, jak czytamy w komunikacie, w ubiegłym roku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych. Od początku tego roku odnotowano już 16 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 16 zostało rannych.

Policjanci komisariatu autostradowego oraz ruchu drogowego z Bytomia, Katowic, Zabrza, Rudy Śląskiej, wraz z mundurowymi z województwa małopolskiego oraz opolskiego będą kontrolować między innymi prędkość, ale nie tylko. Sprawdzą też, czy kierowcy stosują się do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu, zachowują odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu, przestrzegają zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, a także czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa. W działaniach wykorzystane zostaną nieoznakowane radiowozy grupy Speed oraz policyjny dron.

Źródło: Śląska Policja

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content