play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Awantura o drzewa. Katowice się nie zgodziły – i tak wycięto

today19 grudnia 2020

Background

Władze Katowic zapowiadają surowe konsekwencje za nielegalną wycinkę trzech drzew przy ul. Raciborskiej.

W sobotę rano, prezydent Katowic, Marcin Krupa, pisał w mediach społecznościowych: „Skandaliczne informacje (…). Jestem zszokowany i oburzony – doszło do nielegalnej wycinki drzew przy ul. Raciborskiej. Przypomnę, że Urząd Miasta nie dał zgody na wycinkę tych drzew. (…) Sprawę zgłosimy do prokuratury i podejmiemy wszelkie możliwe działania, by inwestor poniósł najsurowszą możliwą karę”.

Wiadomo, że polskie prawo przewiduje wysokie kary finansowe za nielegalną wycinkę drzew. Czy tak będzie w tym przypadku? Niebawem się przekonamy. Pod petycją w sprawie obrony ponad 100-letnich kasztanowców w rejonie przylegającym do placu budowy w rejonie ulic: Raciborskiej i Strzeleckiej podpisało się ok. 2 tys.mieszkańców.

Inwestor napisał oświadczenie, wskazując na ekspertyzę dendrologiczną wykazującą, iż drzewa były chore, a prowadzone prace bez ich wycięcia groziłyby sprowadzeniem zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób. Inwestor argumentuje, że kasztanowce przewróciłyby się na ulicę. Jest też deklaracja nasadzenia nowych roślin.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content