play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Awaria w CEPiK. Są problemy z załatwieniem spraw urzędowych

today17 lutego 2021

Background

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców w Internecie nie działa tak jak powinna. W systemie jest ogólnopolska awaria utrudniająca życie kierowcom-interesantom i urzędnikom.

Awaria systemu CEPiK w całym kraju. To sprawia, że możemy mieć problem z zarejestrowaniem samochodu czy załatwieniem innych spraw w wydziałach komunikacji. Tak jest między innymi w chorzowskim magistracie:

– System bardzo spowolnił, występują problemy z niektórymi dokumentami, a niektóre trzeba nawet wypełniać ręcznie. Czas obsługi mieszkańca może się przez to wydłużyć dwukrotnie – mówi Radiu Piekary Kamil Nowak z Urzędu Miejskiego w Chorzowie.

Podobna sytuacja jest w innych urzędach. Awaria ma zasięg ogólnopolski i jest związana z centralnymi serwerami.

– Dochodzą do nas wieści, że z podobnymi problemami zmagają się też inne samorządy. Dostaliśmy też informację, że przyczyną awarii są centralne serwery systemu. Taki system ma oczywiście swoje plusy, bo dzięki niemu mamy podgląd do całej bazy zarejestrowanych samochodów, ale minusem jest niestety to, że jedna awaria w centrali może wpłynąć na pracę w wielu urzędach miasta – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Kamil Nowak z chorzowskiego magistratu.

Załatwiając sprawy związane z CEPiK  póki co trzeba się uzbroić w cierpliwość i wziąć uwagę pod uwagę ewentualne opóźnienia podczas umawiania wizyty w urzędzie.

 

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content