play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Slajder Pilne

Awaria w Elektrociepłowni Fortum Zabrze. Zimno w mieszkaniach

today9 lutego 2021

Background

Będzie zimno w mieszkaniach w Zabrzu i Bytomiu. Potężna awaria nowego kotła na terenie elektrociepłowni Fortum w Zabrzu. Zimne kaloryfery w kilkudziesięciu tysiącach mieszkań.

Awaria kotła na terenie Elektrociepłowni Fortum Zabrze. Trzeba ją naprawić. Do czasu usunięcia problemów, około 70 tysięcy mieszkańców Zabrza i Bytomia będzie mieć chodne kaloryfery.

Kocioł na gwarancji

Jak deklaruje spółka Fortum, ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a kaloryfery będą chłodniejsze. Dziś do Zabrza przyjedzie przedstawiciel producenta nowego kotła, który określi czas naprawy. Awaria dotknie ponad 70 tys. mieszkańców Bytomia i Zabrza podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Wielki piec po budowie

Przypomnę, nowy zakład na terenie zabrzańskiej elektrociepłowni został uruchomiony trzy lata temu. Kosztował 870 mln zł. Prezydent Bytomia zwołuje posiedzenie sztabu kryzysowego.

Będzie zimno

Wszystko to w czasie prawdziwych mrozów. Wczorajsze zamiecie dziś już odpuszczą – ale ten tydzień i jak sądzą synoptycy – także następny – z bardzo niskimi temperaturami. Słupki rtęci nie przekroczą dziś minus trzech stopni – jeszcze chłodniej w kolejnych dniach. W nocy z soboty na niedzielę – miejscami minus dwadzieścia pięć stopni.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content