play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Awaryjne lądowanie w Pyrzowicach. Na pokładzie ponad 150 osób

today15 czerwca 2021

Background

Awaryjne lądowanie samolotu pasażerskiego Wizzair na lotnisku w Pyrzowicach. Z powodu usterki maszyna z ponad 150 osobami na pokładzie musiała wrócić na miejsce startu.

Jak dowiedział się reporter Radia Piekary chodzi o samolot linii lotniczych Wizzair. Maszyna na pokładzie której znajduje się 153 osoby wystartowała z Pyrzowic do ukraińskiego Zaporoża o 12:57. Tuż po starcie okazało się że samolot uległ awarii, która dyskwalifikuje maszynę z dalszego lotu. Decyzją pilota samolot zawrócił i przez godzinę krążył nad katowickim lotniskiem wypalając w tym czasie paliwo znajdujące się w zbiornikach.

To przypomnijmy awaryjna procedura stosowana najczęściej w samolotach pasażerskich, która polega na wypaleniu lub wypuszczeniu paliwa ze zbiorników samolotu w celu jego odciążenia przed lądowaniem bądź  zmniejszenia prawdopodobieństwa wybuchu pożaru w przypadku konieczności awaryjnego lądowania. Jak przekazał nam o 14:20 reporter Radia Piekary  maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku i nikomu nic się nie stało. Pasażerowie o 15:00 odlecą do Zaporoża innym samolotem.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content