play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Azyle dla pieszych w Tychach. Powinno być bezpieczniej

today11 sierpnia 2020

Background

Na tyskich przejściach dla pieszych niebawem pojawiają się kolejne azyle. Wysepki, które pozwalają przejść przez jezdnię na dwa razy mają podnieść poziom bezpieczeństwa ruchu w mieście.


Azyle wpływają na zredukowanie prędkości pojazdów poprzez optyczne zawężenie pola jazdy, zmniejszenie szerokości pasów ruchu oraz zmianę torów jazdy.

– Azyle drogowe stanowią bufor dla pieszych, dzięki któremu mogą oni przejść przez ulicę „na dwa razy” z możliwością bezpiecznego zatrzymania się na środku. Ponadto uspakajają ruch w rejonie przejścia i uniemożliwiają wyprzedzanie czy niebezpieczne sytuacje na drodze, mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach (MZUiM).

Dotychczas, w Tychach, azyle zastosowano na 63 przejściach dla pieszych. Rozwiązanie się sprawdziło więc będą kolejne, łącznie pięć. Trzy na ul.Czarnieckiego w sąsiedztwie szkoły podstawowej, a dwa na ul. Cyganerii przy skrzyżowaniu z ul. Ciasną. Natomiast na ul. Sikorskiego – przy pętli trolejbusowej – zostanie poszerzona istniejąca wyspa i zmianie ulegnie organizacja ruchu.
Całość prac powinna zakończyć się w październiku, a wartość umowy to ok. 260 tys. zł.

źródło/foto: MZUiM Tychy

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content