play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bądź jak zawodnicy Tour de Pologne i przesiądź się na rower!

today13 lipca 2021

Background

Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia 78 Tour de Pologne. Choć tegoroczny wyścig rozpocznie się na Lubelszczyźnie, nie ominie również Śląska. 13 sierpnia kolarze finiszować będą w Bielsku Białej, 14 sierpnia pojawią się w Katowicach, by rywalizować w jeździe indywidualnej na czas, a 15 sierpnia startować będą z Zabrza.

– Tym razem nie będzie to meta, a początek etapu i to finałowego, ponieważ najlepsi kolarze świata z dziewiętnastu kolarskich drużyn pojadą właśnie pod arenę Zabrze aż po krakowskie błonia. To będzie ostatni, 7 etap tego wyścigu, który potrwa od 9 do 15 sierpnia. Dlatego zapraszamy serdecznie do Zabrza,15 sierpnia. Będzie sporo emocji i będzie adrenalina. Oczywiście, jak co roku Tour de Pologne, organizacja wyścigu rodzi pewne komplikacje drogowe, dlatego będziemy informować mieszkańców za pośrednictwem strony internetowej oraz portali społecznościowych o wszystkich objazdach – mówi Dawid Wowra z zabrzańskiego magistratu.

Oprócz wielu niezapomnianych emocji ten sierpniowy okres, przysporzyć może kierowcom nie lada problemów. Być może warto wtedy przestawić się na rower?

Na szczęście już niedługo będziemy mieli gdzie!

– Ponad 13 kilometrów tras rowerowych ma powstać jeszcze w tym roku w Katowicach. Jak deklaruje miasto, wśród nowych odcinków tras pojawią się także te długo wyczekiwane. Między innymi rowerowe połączenie południowych dzielnic ze śródmieściem – zapowiada Michał Łyczak z katowickiego magistratu.

Koszt wykonania kilkunastu kilometrów dróg dla rowerów pochłonie aż 14 milionów złotych.

Fot: Facebook/Katowice – oficjalny profil miasta

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content