play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„Bajtel on-line”. Filharmonia Zabrzańska zaprasza do zabawy

today12 maja 2020

Background

„Bajtel on-line”. Filharmonia Zabrzańska zaprasza do zabawy. W czasie narodowej kwarantanny i zawieszenia działalności wszystkich placówek kulturalnych zabrzańska sala koncertowa rozpoczęła nowy cykl koncertowy….naturalnie tylko on-line. „Bajtel on-line” to nowa wspólna przestrzeń dla dzieci i rodziców. Zajęcia dla dzieci prowadzi popularyzatorka muzyki Dorota Banaś. W każdą niedzielę o godzinie 16. 00 na filharmonicznym fanpage`u filharmonicy zabrzańscy zapraszają na wspólną muzyczną podróż, pełną wiedzy i zabawy. Będzie trochę na poważnie, trochę na wesoło…17 maja odbędzie się koncert, pt.”Tata mój na rogu gra. Co za dźwięki niosą się po lesie?”

„Bajtel on-line” to propozycja na niedzielne popołudnie dla całych rodzin. Dorota Banaś poprowadzi widzów nieoczywistymi drogami w świat instrumentów ,melodii i rytmu, zachęci do domowego muzykowania i śpiewania. Każdy odcinek jest trochę inny, zaskakujący bo przecież taka jest sztuka…,dzieci będą mogły śpiewać tworzone specjalnie dla nich piosenki, a rodzice nauczą się jak bawić się muzyką. Widzowie będą gościć w domach muzyków filharmonii i tam przyglądać się ich pracy.

Na 17 maja br. zaplanowano koncert pt. Tata mój na rogu gra. Co za dźwięki niosą się po lesie?” Tytułowy tata Mirosław Kuchlewski-  pierwszy waltornista Filharmonii Zabrzańskiej zaprosi  widzów do swojego domu, skąd będzie emitowany koncert z udziałem jego małżonki- pianistki oraz dwóch synów: skrzypka i wiolonczelisty. W ten oto sposób wystąpi rodzinny kwartet. „ Bajtel on-line”-niedziela- 17 maja g.16.00.

 

fo. pixabay.com

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content